Przewierty sterowane
Skuteczne rozwiązania bezwykopowe
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na realizację prac liniowych w kolizji z istniejącą infrastrukturą lub przeszkodami terenowymi w 2010 roku Elektropaks utworzył sekcję HDD (Horizontal Directional Drilling) do realizacji horyzontalnych przewiertów sterowanych.
Obecnie dysponujemy 6 nowoczesnymi wiertniami firmy Ditch Witch z siłą uciągu od 17 do 45 ton. Jesteśmy w stanie wykonać rurociągi pojedyncze i wielorurowe o długości do 800 metrów i średnicy do 900mm.
W 2024 roku nasz park maszyn HDD powiększył się o dwie nowe wiertnice o siłach uciągu 250ton oraz jednej o sile uciągu 100ton co umożliwi nam realizację nawet najbardziej wymagających instalacji w systemie HDD.
Dodatkowo posiadamy najnowsze wersje dokładnych i precyzyjnych systemów śledzenia, przyjazne dla środowiska systemy recyklingu, pełne zaplecze techniczne, wysoko wykwalifikowanych operatorów i serwis 24h co bez wątpienia wyróżnia nas na rynku.
Stosowanie metod bezwykopowych, szczególnie w miastach, pozwala na minimalną ingerencję w zieleń miejską ograniczenie hałasu i czasu trwania prac budowlanych oraz minimane ograniczenia w ruchu drogowym. W trosce o środowisko naturalne stosujemy specjalistyczne urządzenia (recyklery płuczki) do odzyskiwania i recylkulacji materiału wiertniczego.
Wykonujemy przewierty sterowane pod przeszkodami terenowymi takimi jak:
- drogi,
- linie kolejowe,
- rzeki, cieki wodne,
- gęsto zabudowane tereny miejskie o dużym zagęszczeniu mediów.
Nasze usługi świadczymy dla potrzeb:
- energetyki
- telekomunikacji
- gazownictwa
- wodociągów
- kanalizacji
Park maszynowy:
- DitchWitch JT100 M1
- DitchWitch JT4020 M1
- DitchWitch JT3020 M1 - 2 szt
- DitchWitch JT2020 M1
- DitchWitch JT922 M1
- Recykler RU500
- Recykler RU300 – 2 szt
Oprócz realizacji kontraktów na rzecz firmy świadczymy kompleksowe usługi w zakresie przewiertów sterowanych dla podmiotów zewnętrznych.
Dodatkowe informacje pod numerem tel. 883 331 508 lub mailowo: przewierty@elektropaks.pl
Firma „ELEKTROPAKS” zrealizowała projekt w ramach Osi Priorytetowej 4 Energia przyjazna środowisku, Działania 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020